Podtitul: Na Afriku myslim casto, resp. stale:-). Pripajam paticu fotiek, na ktorych su selmy z celade mackovite a hyenovite. Mam rozpisanych zopar prispevkov, coskoro jeden zverejnim. Niektore som zacala pisat uz pred rokom, niektore dokonca skor. Kazdopadne, ziaden material nevyhodim, ziaden clanok nezostane nedopisany a hlavne na ziaden (skutocny) pribeh, ktory je ich podkladom, nezabudnem. A k fotkam namixujem Parov Stelar, lebo ich teraz casto pocuvam:-).
Prva fotka je moj “stary znamy” gepard z Namibie, o ktorom som uz pisala, no tuto fotku som nezverejnila. Ano, bol to ten gepard, ku ktoremu som sa odvazila nielen priblizit, ale ho aj pohladkat. Oni vlastne boli dvaja – bratia – teenageri, jeden sa volal Oscar a ten druhy Wilde -> bez sance ich rozpoznat, neviem, ktory z nich je na fotke, tak poviem, ze Oscar Wilde:-). Apropo, v Namibii zije najvacsia populacia gepardov na svete (asi 3 000 zvierat), no hrozi im vyhynutie (status: zranitelny) :((. Fotku som urobila v areali, kde boli jednak lodges a jednak farma na zachranu zvierat operovana Fondom na ochranu gepardov (CCF), ktory zalozila zoologicka Dr. Laurie Marker.

Ak by sa z fotky vyssie javilo, ze Oscar Wilde nebol vobec “wild”, pripadne, ze este ani zuby nemal:-), pripajam foto, na ktorom tie zubky pekne vidno a tiez doplnim, ze som videla aj jeho krmenie – dostal riadne kusy masa, nie lopuchy:-). Obaja bratia budu (mozno uz boli) pusteni do divociny, preto sa s nimi podla toho zaobchadzalo – sice s laskou, ale nie “v rukavickach”.

Ziadne africke rytmy, ale aj tak dobre rytmy a fotka tematicka (az na ten obojok!).
Nasleduje dalsia moja oblubena fotka – foto leva v NP Maasai Mara v Keni. Fajn zaber na to, ze som fotila z jeepu. Nespal, nezobudili sme ho. Neskor som pofotila aj spiacich levov – spali na boku alebo na chrbte, nie na bruchu, ale mozno spia aj tak, to neviem. Co vsak viem: levy su neskutocni spachtosi, prespia aj vyse 20 hodin denne!! Ak by som sa v tych porastoch savany prechadzala, neverim, ze by som si ho vsimla – teda vsimla, no bolo by uz neskoro:-). Meno nemal, divocina mena nedava:-).

Ziadne africke rytmy, ale aj tak dobre rytmy a nazov songu CATgroove ciastocne tematicky :-).
A spieva Cleo PANTHER:-).
Dalej to bude selma z celade hyenovite – hyena, ktoru som odfotila v chranenej oblasti Ngorongoro (UNESCO) v Tanzanii. Hoci sa tieto selmy vyzorom podobaju skor celadi psovite, v skutocnosti maju blizsie k mackovitym masozravcom. Nikdy mi to zviera nebolo sympaticke, no na tejto fotke vyzera celkom milo, nie ako “hyena”:-). Leziac v trave pod horucim slnkom mi venovala ospaly pohlad a ja jej rozziareny pohlad a foto:-). Meno nemala, ziadne nepotrebovala / nechcela:-).

Ziadne africke rytmy, ale aj tak dobre rytmy a ja tlieskam Parov Stelar, no najma mojmu oblubenemu, ciernemu a horucemu kontinentu:-).
A nastal cas na “kapurkovu”:-), uz len tak pod stolom/pod stromom. Bude v podani mackovitej selmy, podcelad mala macka, rod karakal. Vyzorom je podobny rysovi, preto ho nazyvaju aj africky alebo pustny rys, co vsak nie je spravne, pretoze taxonomicky nie je s rysom spriazneny. V skutocnosti ma blizko k servalovi. V skorsom prispevku som zverejnila foto karakala spiaceho na strome a tentokrat pripojim fotku jedinca leziaceho v bdelom stave pod stromom. Fotila som ho stojac pri nom, nie z auta. Clovek sa ho nemusi bat (boli len vynimocne pripady, ked karakal zautocil na cloveka). Pre predstavu, dlzka dospeleho jedinca je cca 78 az 108 cm.

Ziadne africke rytmy, ale aj tak dobre rytmy a kedze karakal je rychly a mrstny, vie vyskocit do vysky viac ako 3 metre (!) a chnapnut letiaceho vtaka, song “The Speed Demon” od Parov Stelar sa hodi.
Do skoreho videnia, Afrika!